Tribe Common - en to ca translation catalogue (268 entries)

en:  and
ca:  i

en: unknown date
ca: data desconeguda

en: Rewrite rules were purged on load of this help page. Chances are there is a rewrite rule flush occurring in a plugin or theme!
ca: Las regles de reescriptura s'han buidat al carregar aquesta pàgina d'ajuda. El més probable és que hi hagi un buidat de regles de reescriptura en algun plugin o tema!

en: South Carolina
ca: Carolina del Sud

en: South Dakota
ca: Dakota del Sud

en: Virginia
ca: Virgínia

en: West Virginia
ca: Virgínia Occidental

en: Tribe Event Add-Ons
ca: Complements de Tribe Events

en: Version
ca: Versió

en: Last Update
ca: Darrera actualització

en: Date Format Settings
ca: Configuració del format de data

en: <p>The following three fields accept the date format options available to the php date() function. <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">Learn how to make your own date format here</a>.</p>
ca: <p>Els tres camps següents accepten les opcions de format de data de la funció de php date(). Pots consultar les opcions vàlides per <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time" target="_blank">personalitzar el format de la data</a>.</p>

en: Date with year
ca: Data amb any

en: Date time separator
ca: Separador de data i hora

en: Enter the separator that will be placed between the date and time, when both are shown.
ca: Introdueix el separador que es col·locarà entre la data i l'hora, quan es mostren totes dues.

en: Datepicker Date Format
ca: Format de data del selector de dates

en: Select the date format to use in datepickers
ca: Selecciona el format de data a utilitzar en el selector de dates

en: Looking for additional functionality including recurring events, custom meta, community events, ticket sales and more?
ca: Estàs buscant funcionalitats addicionals com ara esdeveniments recurrents, metadades personalitzades, esdeveniments comunitaris, venda de tiquets i més?

en: Check out the available add-ons
ca: Fes una ullada als complements disponibles

en: We hope our plugin is helping you out.
ca: Esperem que el nostre plugin et sigui d'utilitat.

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text-only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Estàs pensant "Vaja, aquest plugin és fantàstic! Hauria donar les gràcies a la gent de Modern Tribe per la seva feina"? El millor agraïment que podem demanar és el reconeixement. Permet-nos afegir a la part inferior del teu calendari un petit enllaç de text al projecte The Events Calendar.

en: See an example of the link
ca: Mira un exemple de l'enlllaç

en: Are you thinking "Wow, this plugin is amazing! I should say thanks to Modern Tribe for all their hard work." The greatest thanks we could ask for is recognition. Add a small text only link at the bottom of your calendar pointing to The Events Calendar project.
ca: Estàs pensant "Vaja, aquest plugin és fantàstic! Hauria donar les gràcies a la gent de Modern Tribe per la seva feina"? El millor agraïment que podem demanar és el reconeixement. Permet-nos afegir a la part inferior del teu calendari un petit enllaç de text al projecte The Events Calendar.

en: Show The Events Calendar link
ca: Mostrar l'enllaç a The Events Calendar

en: General Settings
ca: Configuració general

en: Default currency symbol
ca: Símbol monetari predeterminat

en: Set the default currency symbol for event costs. Note that this only impacts future events, and changes made will not apply retroactively.
ca: Indica el símbol monetari predeterminat per als costos dels esdeveniments. Recorda que això només afecta els esdeveniments futurs, i els canvis realitzats no s'aplicaran amb caràcter retroactiu.

en: Currency symbol follows value
ca: Posició del símbol monetari

en: The currency symbol normally precedes the value. Enabling this option positions the symbol after the value.
ca: El símbol monetari normalment precedeix al valor. Activant aquesta opció es col·loca el símbol darrere del valor.

en: Miscellaneous Settings
ca: Configuració diversa

en: Debug mode
ca: Mode de depuració

en: Enable this option to log debug information. By default this will log to your server PHP error log. If you'd like to see the log messages in your browser, then we recommend that you install the %s and look for the "Tribe" tab in the debug output.
ca: Habilita aquesta opció per mantenir una bitàcola (log) d'informació per a depuració. Per defecte aquesta informació s'envia a la bitàcola d'errors de PHP. Si vols veure aquests errors en el navegador et recomanem que instal·lis el %s i busca la pestanya "Tribe" a la pantalla de depuració.

en: Debug Bar Plugin
ca: Plugin Debug Bar

[ctx: not available]
en: n/a
ca: no disponible

en: You need to upgrade!
ca: Has d'actualitzar-te!

en: You are up to date!
ca: Estàs actualitzat!

en: Wallis And Futuna Islands
ca: Wallis i Futuna

en: Western Sahara
ca: Sàhara Occidental

en: Yemen
ca: Iemen

en: Zambia
ca: Zàmbia

en: California
ca: Califòrnia

en: District of Columbia
ca: Districte de Colúmbia

en: More...
ca: Més...

en: Latest Version:
ca: Última versió:

en: Requires:
ca: Requereix:

en: Massachusetts
ca: Massachussets

en: Mississippi
ca: Mississipí

en: Premium Add-Ons
ca: Complements premium

en: News and Tutorials
ca: Notícies i tutorials

en: Network Settings
ca: Configuració de xarxa

en: New Hampshire
ca: Nou Hampshire

en: This is where all of the global network settings for Modern Tribe's The Events Calendar can be modified.
ca: Aquí és on es poden modificar tots els ajustos de xarxa de The Events Calendar de Modern Tribe.

en: New Jersey
ca: Nova Jersey

en: Hide the following settings tabs on every site:
ca: Amaga les següents pestanyes d'ajustos a cada web:

en: New Mexico
ca: Nou Mèxic

en: New York
ca: Nova York

en: North Carolina
ca: Carolina del Nord

en: North Dakota
ca: Dakota del Nord

en: Pennsylvania
ca: Pennsilvània

en: Benin
ca: Benín

en: Bermuda
ca: Bermudes

en: Bolivia
ca: Bolívia

en: Bosnia And Herzegowina
ca: Bòsnia i Hercegovina

en: Event Add-Ons
ca: Complements de l'esdeveniment

en: This calendar is powered by The Events Calendar.
ca: Aquest calendari està creat amb The Events Calendar.

en: Bouvet Island
ca: Illa Bouvet

en: Brazil
ca: Brasil

en: British Indian Ocean Territory
ca: Territori Britànic de l'Oceà Índic

en: Invalid field type specified
ca: El tipus de camp especificat és incorrecte

en: No radio options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: Bulgaria
ca: Bulgària

en: No checkbox options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: No select options specified
ca: No s'ha especificat cap opció

en: Cambodia
ca: Cambodja

en: Cameroon
ca: Camerun

en: Canada
ca: Canadà

en: Cape Verde
ca: Cap Verd

en: Cayman Islands
ca: Illes Caiman

en: Central African Republic
ca: República Centreafricana

en: Chad
ca: Txad

en: Chile
ca: Xile

en: China
ca: Xina

en: Christmas Island
ca: Illa Christmas

en: Cocos (Keeling) Islands
ca: Cocos (Keeling)

en: Colombia
ca: Colòmbia

en: Comoros
ca: Comores

en: Congo, The Democratic Republic Of The
ca: Congo, La República Democràtica del

en: Cook Islands
ca: Illes Cook

en: Cote D'Ivoire
ca: Costa d'Ivori

en: Croatia (Local Name: Hrvatska)
ca: Croàcia (Nom Local: Hrvatska)

en: Cyprus
ca: Xipre

en: Czech Republic
ca: República Txeca

en: Denmark
ca: Dinamarca

en: Dominican Republic
ca: República Dominicana

en: East Timor
ca: Timor Oriental

en: Ecuador
ca: Equador

en: Egypt
ca: Egipte

en: Equatorial Guinea
ca: Guinea Equatorial

en: Estonia
ca: Estònia

en: Ethiopia
ca: Etiòpia

en: Falkland Islands (Malvinas)
ca: Illes Malvines (Falkland)

en: Faroe Islands
ca: Illes Fèroe

en: Finland
ca: Finlàndia

en: France
ca: França

en: France, Metropolitan
ca: França, Metropolitana

en: French Guiana
ca: Guaiana Francesa

en: Settings saved.
ca: Configuració guardada.

en: French Polynesia
ca: Polinèsia Francesa

en: French Southern Territories
ca: Territoris Francesos del Sud

en: Gambia
ca: Gàmbia

en: Georgia
ca: Geòrgia

en: Germany
ca: Alemanya

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Greece
ca: Grècia

en: Greenland
ca: Groenlàndia

en: Guadeloupe
ca: Guadalupe

en: Haiti
ca: Haití

en: Heard And Mc Donald Islands
ca: Illes Heard i McDonald

en: Holy See (Vatican City State)
ca: Santa Seu (Ciutat del Vaticà)

en: Licenses
ca: Llicències

en: Honduras
ca: Hondures

en: Display
ca: Visualització

en: Help
ca: Ajuda

en: Hungary
ca: Hongria

en: Iceland
ca: Islàndia

en: India
ca: Índia

en: Indonesia
ca: Indonèsia

en: Iran (Islamic Republic Of)
ca: Iran (República Islàmica de l')

en: Ireland
ca: Irlanda

en: Italy
ca: Itàlia

en: Japan
ca: Japó

en: Jordan
ca: Jordània

en: Korea, Democratic People's Republic Of
ca: Corea, República Popular Democràtica de

en: Korea, Republic Of
ca: Corea, República de

en: Kyrgyzstan
ca: Kirguizistan

en: Lao People's Democratic Republic
ca: Laos, República Democràtica Popular de

en: Latvia
ca: Letònia

en: Lebanon
ca: Líban

en: Liberia
ca: Libèria

en: Libya
ca: Líbia

en: Lithuania
ca: Lituània

en: Luxembourg
ca: Luxemburg

en: Macedonia
ca: Macedònia

en: Malaysia
ca: Malàisia

en: Marshall Islands
ca: Illes Marshall

en: Martinique
ca: Martinica

en: Mauritania
ca: Mauritània

en: Mauritius
ca: Maurici

en: Mexico
ca: Mèxic

en: Micronesia, Federated States Of
ca: Micronèsia, Estats Federats de

en: Moldova, Republic Of
ca: Moldàvia, República de

en: Monaco
ca: Mònaco

en: Mongolia
ca: Mongòlia

en: Network
ca: Xarxa

en: Morocco
ca: Marroc

en: Mozambique
ca: Moçambic

en: Namibia
ca: Namíbia

en: Netherlands
ca: Països Baixos

en: Netherlands Antilles
ca: Antilles Holandeses

en: New Caledonia
ca: Nova Caledònia

en: New Zealand
ca: Nova Zelanda

en: Niger
ca: Níger

en: Nigeria
ca: Nigèria

en: Settings
ca: Configuració

en: Norfolk Island
ca: Illa Norfolk

en: Northern Mariana Islands
ca: Illes Marianes del Nord

en: Norway
ca: Noruega

en: Panama
ca: Panamà

en: Papua New Guinea
ca: Papua Nova Guinea

en: Paraguay
ca: Paraguai

en: Peru
ca: Perú

en: Philippines
ca: Filipines

en: Pitcairn
ca: Illes Pitcairn

en: License Key
ca: Clau de llicència

en: Poland
ca: Polònia

en: A valid license key is required for support and updates
ca: Una clau de llicència vàlida es obligatòria per a gaudir de suport i actualitzacions

en: License key(s) updated.
ca: Clau(s) de llicència actualitzada(es).

en: Sorry, key validation server is not available.
ca: Ho sentim, el servidor de validació de claus no està disponible.

en: Sorry, this key is expired.
ca: Ho sentim, aquesta clau ha caducat.

en: Reunion
ca: Reunió

en: Sorry, this key is out of installs.
ca: Ho sentim, aquesta clau ja no és vàlida.

en: Why am I seeing this message?
ca: Per què veig aquest missatge?

en: Russian Federation
ca: Federació Russa

en: Sorry, this key is not valid.
ca: Ho sentim, aquesta clau no és vàlida.

en: Valid Key! Expires on %s
ca: Clau vàlida! Caduca el %s

en: Saint Kitts And Nevis
ca: Saint Kitts i Nevis

en: Saint Vincent And The Grenadines
ca: Saint Vincent i les Grenadines

en: Events Settings
ca: Configuració dels esdeveniments

en: %s Settings
ca: Configuració de %s

en: You've requested a non-existent tab.
ca: Has sol·licitat una pestanya inexistent.

en: Sao Tome And Principe
ca: São Tomé i Príncipe

en: You don't have permission to do that.
ca: No tens permís per fer això.

en: Saudi Arabia
ca: Aràbia Saudita

en: The request was sent insecurely.
ca: La sol·licitud s'ha enviat de forma insegura.

en: The request wasn't sent from this tab.
ca: La sol·licitud no s'ha enviat des d'aquesta pestanya.

en: Serbia
ca: Sèrbia

en: Your form had the following errors:
ca: El formulari té els errors següents:

en: None of your settings were saved. Please try again.
ca: Cap ajust s'ha guardat. Si us plau, torna-ho a intentar.

en: The above setting was not saved. Other settings were successfully saved. | The above settings were not saved. Other settings were successfully saved.
ca[0]: L'ajust anterior no s'ha guardat. Els altres ajustos s'han guardat correctament.
ca[1]: Els ajustos anteriors no s'han guardat. Els altres ajustos s'han guardat correctament.

en: Singapore
ca: Singapur

en: There are no fields setup for this tab yet.
ca: Encara no hi ha cap configuració de camps per aquesta pestanya.

en: Slovakia (Slovak Republic)
ca: Eslovàquia (República Eslovaca)

en: Slovenia
ca: Eslovènia

en: Solomon Islands
ca: Illes Salomó

en: System Information
ca: Informació del sistema

en: Somalia
ca: Somàlia

en: Unknown or not set
ca: Desconegut o no configurat

en: South Africa
ca: Sud-àfrica

en: South Georgia, South Sandwich Islands
ca: Illes Geòrgia del Sud i Sandwich del Sud

en: Spain
ca: Espanya

en: St. Helena
ca: Santa Helena

en: St. Pierre And Miquelon
ca: Saint-Pierre i Miquelon

en: Suriname
ca: Surinam

en: Svalbard And Jan Mayen Islands
ca: Svalbard i Jan Mayen

en: Swaziland
ca: Swazilàndia

en: Sweden
ca: Suècia

en: Switzerland
ca: Suïssa

en: Syrian Arab Republic
ca: Síria

en: Tanzania, United Republic Of
ca: Tanzània, República Unida de

en: Thailand
ca: Tailàndia

en: Trinidad And Tobago
ca: Trinitat i Tobago

en: Tunisia
ca: Tunísia

en: Turkey
ca: Turquia

en: Turks And Caicos Islands
ca: Illes Turks i Caicos

en: Ukraine
ca: Ucraïna

en: United Arab Emirates
ca: Emirats Àrabs Units

en: United Kingdom
ca: regne Unit

en: United States Minor Outlying Islands
ca: Illes Perifèriques Menors dels Estats Units

en: Uruguay
ca: Uruguai

en: Viet Nam
ca: Vietnam

en: Virgin Islands (British)
ca: Illes Verges (Britàniques)

en: Virgin Islands (U.S.)
ca: Illes Verges (Nord-americanes)

en: Invalid or incomplete field passed
ca: El camp indicat és invàlid o incomplet

en: Field ID:
ca: ID del camp:

en: Non-existant field validation function passed
ca: La funció de validació de camp indicada és inexistent

[ctx: non-existant function name passed for field validation]
en: with function name:
ca: amb el nom de funció:

en: %s must contain numbers and letters only
ca: %s ha de contenir només números i lletres

en: %s must contain numbers, letters and dots only
ca: %s ha de contenir només números, lletres i punts

en: %s must be a positive number.
ca: %s ha de ser un número positiu.

en: %s must be a valid slug (numbers, letters, dashes, and underscores).
ca: %s ha de ser un slug vàlid (números, lletres, guions i guions baixos).

en: %s must be a valid absolute URL.
ca: %s ha de ser una URL absoluta vàlida.

en: %s must have a value that's part of its options.
ca: %s ha de tenir un valor que sigui part de les seves opcions.

en: Comparison validation failed because no comparison value was provided, for field %s
ca: La validació per comparació ha fallat perquè no s'ha indicat el valor a comparar per al camp %s

en: %s cannot be the same as %s.
ca: %s no pot ser el mateix que %s.

en: %s cannot be a duplicate
ca: %s no pot ser un duplicat

en: %s must be a number or percentage.
ca: %s ha de ser un número o un percentatge.

en: %s must be a number between 0 and 21.
ca: %s ha de ser un número entre 0 i 21.

en: %s must consist of letters, numbers, dashes, apostrophes, and spaces only.
ca: %s ha de consistir només de lletres, números, guions, apòstrofs i espais,

en: %s must consist of letters, spaces, apostrophes, and dashes.
ca: %s ha de consistir només de lletres, espais, apòstrofs i guions.

en: %s must consist of 5 numbers.
ca: %s ha de contenir només 5 números.

en: %s must be a phone number.
ca: %s ha de ser un número de telèfon.

en: Country List must be formatted as one country per line in the following format: <br>US, United States <br> UK, United Kingdom.
ca: La llista de països ha de contenir només un país per línia de la següent manera: <br>US, Estats Units<br> UK, Regne Unit.

en: Select a Country:
ca: Selecciona un país:

en: Afghanistan
ca: Afganistan

en: Albania
ca: Albània

en: Algeria
ca: Algèria

en: American Samoa
ca: Samoa Nord-americana

en: Antarctica
ca: Antàrtida

en: Antigua And Barbuda
ca: Antigua i Barbuda

en: Armenia
ca: Armènia

en: Australia
ca: Austràlia

en: United States
ca: Estats Units

en: Austria
ca: Àustria

en: Azerbaijan
ca: Azerbaidjan

en: Bahamas
ca: Bahames

en: Bangladesh
ca: Bangla Desh

en: Belarus
ca: Bielorússia

en: Belgium
ca: Bèlgica
